info@lesko-ing.com.pl +48 (22) 781 18 88

O nas

Historia naszej firmy rozpoczęła się w garażu… I jest to nasz powód do dumy.

  • Firma Lesko Engineering nierozerwalnie łączy się z osobą jej właściciela – Leszka Seroczyńskiego. Jego pierwszy kontakt z branżą poligraficzną związany był z dystrybucją, a później również z produkcją etykiet. To właśnie w drukarni zrodziła się potrzeba szybkiego przewijania materiału z jednej roli na drugą z jego jednoczesnym uszlachetnianiem. Drukarnia poszukiwała zatem urządzenia, które spełni jej oczekiwania, ale żadna firma nie mogła zaoferować dokładnie takiej maszyny jakiej potrzebowała.

  • Brak elastyczności producentów maszyn w stosunku do potrzeb drukarni był momentem przełomowym, ponieważ skłonił Pana Seroczyńskiego do samodzielnego skonstruowania i zbudowania maszyny na miarę potrzeb prowadzonej przez niego firmy. W garażowym zaciszu powstała pierwsza przewijarka Lesko.
  • Od tego momentu rozwój Lesko Engineering nabrał dynamicznego rozpędu. Sukces pierwszej maszyny i ogromne zainteresowanie w branży opakowalnictwa i etykiet spowodowały napływ zamówień i potrzebę przebranżowienia z produkcji etykiet na produkcję maszyn. Z roku na rok oferta Lesko Engineering zwiększała się o nowe produkty, maszyny o większej funkcjonalności i o ulepszonych parametrach. Od 26 lat (rocznica przypadła dokładnie 15 marca 2023r.) staramy się podwyższać jakość i użyteczność produkowanych przez nas maszyn, tak aby każdy z klientów był w pełni usatysfakcjonowany pracą urządzenia.
  • W tej chwili maszyny, które opuściły naszą siedzibę pracują z powodzeniem w 64 krajach świata, na wszystkich kontynentach. Mamy za sobą ponad 800 instalacji dedykowanych urządzeń. Dodajmy 270 przewijarek stołowych i osiągamy imponującą liczbę 1070 sprzedanych urządzeń. Lesko Engineering zatrudnia ponad 40 osób, w przeważającej części inżynierów i specjalistów dbających o to, by zamówiony przez Państwa produkt spełniał wszelkie normy i potrzeby użytkowników.
  • Pomimo tego, że firma rozwija się dynamicznie, od początku jej istnienia nie zmieniło się hasło, które przyświecało budowie pierwszej przewijarki i związane z nim podejście do każdego zamówienia:

Zbudować maszynę dokładnie na miarę potrzeb jej użytkownika
  • Z tego powodu, pomimo ponad 800 zbudowanych przez nas urządzeń nie znajdziecie Państwo wśród nich dwóch takich samych. Naszą domeną jest indywidualne podejście i elastyczność w stosunku do każdego zamówienia. Nie boimy się wyzwań co udowodniliśmy wiele razy realizując zupełnie niestandardowe projekty dla firm z branży elektronicznej i farmaceutycznej.

Zaufały nam setki przedsiębiorstw opierając swoją produkcję na naszych maszynach - zaufaj nam i Ty!

Lesko Engineering

Power of Flexibility